Історія ліцею

Від шкільного порогу

ми йдемо у далекі світи,

Ти світи нам дорогу,

Наша школо, яз зірка світи.

Вже учителя слово в наші душі лягло,

Як зерно проросте колосково

І врожаєм дозріне воно.

Ми стрічаєм світанки,

Уклонившись школі своїй,

Голубі полустанки нас позвали до дій.

У 1890 р. в приміщенні нашої школи було відкрито чоловічу гімназію, в якій давали добрі знання і готували учнів до різних професій.

Після революції, в 1919 р., на базі чоловічої гімназії відкривається робітнича школа для безпритульних, в якій навчалися діти, батьки яких загинули в роки революції та громадянської війни.

А в 1929 р. в приміщенні починає працювати дворічний педагогічний інститут, який готував викладачів російської мови, біології та інших наук.

Під час окупації м. Новомосковська, у роки Великої Вітчизняної війни, приміщення та територія подвір’я інституту були зайняті гестапо. Саме тут гітлерівці розстрілювали мирних жителів, військовополонених, партизанів і підпільників. В пам'ять про людей, які піддавалися знущанням та яких було розстріляно встановлена меморіальна дошка. Деякий час, після звільнення міста, у приміщенні тримали військовополонених німців.

У вересні 1943 р. фашисти, відступаючи, зруйнували приміщення педінституту, але воно було відбудоване і з 1955 р. тут почала працювати середня школа № 11.

За роки існування школу очолювали кращі з кращих педагогів, майстри своєї справи директори С.М.Бабко-Малий, В.О.Максименко, А.І.Копайгора, В.Т. Гергель, Т.М. Третьякова.

З 1955 р. школа випустила понад 300 медалістів. Випускники СШ № 11 стали відомими людьми, гордістю міста і країни.

13 липня 1998 р. наказом управління освіти Дніпропетровської обласної державної адміністрації (наказ № 525 від 9.07.1998 р.) на базі середньої загальноосвітньої школи № 11 створено Новомосковський державний загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – колегіум № 11.

Рішенням ХІІ сесії VIII скликання Новомосковської міської ради було змінено найменування Колегіуму №11 загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів на Ліцей №11 міста Новомосковська.